Kołki do schodów


Kołki do schodów betonowych

image description

Kołki do montażu schodów w podłożu betonowym wykonane są z poliamidu (PA) – dzięki czemu są elastyczne, nie kruszą się, są odporne na ścinanie i łamanie.
Zalecane do szybkiego montażu stopni drewnianych i płyt drewnopochodnych o grubości min. 28 mm na podłożu z betonu, cegły, piaskowca, pustaków, bloczków betonowych, marmuru, kamienia naturalnego itp.
Zastosowanie w górnej części kołka wymiaru 14 mm umożliwia montaż bezpośredni trepa schodowego na wcisk, zachowując przy tym sztywność konstrukcji.
Podkładki z tworzywa dołączone do opakowania służą do wypoziomowania montowanych stopni.

Montaż schodów przy pomocy naszych kołków daje przede wszystkim pewne połączenie trepa schodowego z podłożem betonowym oraz w znacznym stopniu skraca czas montażu. Dzięki zastosowaniu kołka nie ma flekowania i nie ma śladów montażu patrząc od góry na schodek.

W tradycyjnym montażu trzeba wywiercić otwór na śrubę mocującą i zasłonić ją flekiem. W czasie użytkowania schodów flek czasami wychodzi, obrusza się i ma nieestetyczny wygląd.

Przy zastosowaniu naszego kołka flek jest całkowicie zbędny.

Niewątpliwą zaletą zastosowania kołków jest także łatwość poziomowania stopni drewnianych, precyzja i łatwość montażu oraz stabilność schodka.

 


Kołki do schodów samonośnych


Kołki do montażu schodów na konstrukcjach samonośnych drewnianych i metalowych wykonane są z poliamidu (PA) – dzięki czemu są elastyczne, nie kruszą się, są odporne na ścinanie i łamanie.
Zalecane do szybkiego montażu stopni drewnianych i płyt drewnopochodnych o grubości min. 28 mm
Zastosowanie w górnej części kołka wymiaru 14 mm umożliwia montaż bezpośredni trepa schodowego na wcisk, zachowując przy tym sztywność konstrukcji.

Montaż schodów przy pomocy naszych kołków daje przede wszystkim pewne połączenie trepa schodowego z konstrukcją samonośną drewnianą lub metalową oraz w znacznym stopniu skraca czas montażu. Dzięki zastosowaniu kołka nie ma flekowania i nie ma śladów montażu patrząc od góry na schodek.

W tradycyjnym montażu trzeba wywiercić otwór na śrubę mocującą i zasłonić ją flekiem. W czasie użytkowania schodów flek czasami wychodzi, obrusza się i ma nieestetyczny wygląd. Przy zastosowaniu naszego kołka flek jest całkowicie zbędny. Niewątpliwą zaletą zastosowania kołków jest także precyzja i łatwość montażu oraz stabilność schodka.

 


Właściwości kołków

Kołki wykonane są z poliamidu [PA] – dzięki wysokiej jakości tworzywa bardzo dobrze spełniają swoje zadanie, nie kruszeją, nie łamią się i są odpowiednio twarde. ZASTOSOWANIE: schody, parapety, poręcze, tralki, płyty o grubości minimum 28 mm. Do kołków dołączone są podkładki, które ułatwiają poziomowanie stopni.
Nasze kołki zapewniają estetyczny wygląd i trwałość zamontowanych stopni, które nie skrzypią. Przy dobiciu stopni do konstrukcji, dokładnie przylegają i nie cofają się.
Montaż na naszych kołkach jest szybki i pewny.
Metalowe znaczniki umożliwiają łatwe dopasowanie otworów w stopniu i perfekcyjne zamontowanie kołków.

WZORY KOŁKÓW ZOSTAŁY OPATENTOWANE NA TERENIE POLSKI W URZĘDZIE PATENTOWYM.

Komentarze są wyłączone.